„Studniówka Rady Ministrów” to czas pierwszych podsumowań, ocen, raportów. Jaką notę nowemu rządowi i jego podejściu do gospodarki, kryzysu czy polityki zagranicznej wystawi świat biznesu, nauki i polityki po około 200 dniach aktywności? Odpowiedzi szukać należy podczas IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC), który odbędzie się między 14 a 16 maja 2012r. w Katowicach.
Europejski Kongres Gospodarczy 2012 odbędzie się w dniach 14-16 maja, zatem niecały miesiąc przed Euro 2012, w okresie zwiększonego zainteresowania Polską oraz kluczowej i zarazem trudnej dyskusji w Europie dotyczącej budżetu Unii Europejskiej.
Z kryzysem zmagają się dziś nawet najpotężniejsze kraje świata. Kolejne lata mogą okazać się kluczowe dla światowej gospodarki, a co za tym idzie – także dla poziomu życia w naszym kraju. Ochrona przez kryzysem i skuteczna polityka europejska będą wielkim wyzwaniem dla następnego rządu – w tych słowach Prezydent RP Bronisław Komorowski apelował na łamach mediów do Polaków o wzięcie udziału w zaplanowanych na 9 października br. wyborach, wyznaczając jednocześnie priorytety dla nowo wybranej Rady Ministrów.
– Choć nie ma pewności, jakie wyniki przyniosą nadchodzące wybory parlamentarne, wiemy, że nowy rząd i opozycja dokonają pierwszych podsumowań na zwyczajową „studniówkę rządu”. Menedżerowie największych europejskich firm, eksperci gospodarczy, naukowcy, świat biznesu, ale też i politycy, zrobią to nieco później. Spotkają się bowiem na największej w Europie Centralnej konferencji biznesowej po blisko 200 dniach od zaprzysiężenia Rady Ministrów, miesiąc przed Euro 2012, w okresie debaty nad budżetem unijnym. To właśnie wtedy, w dniach 14-16 maja 2012 roku odbędzie się czwarta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to cykliczna, trzydniowa, międzynarodowa impreza poświęcona najważniejszym problemom i wyzwaniom europejskiej gospodarki. Szczególne miejsce w agendach kolejnych Kongresów zajmuje Europa Środkowa z jej gospodarczą i polityczną specyfiką oraz rola nowych członków Unii w życiu gospodarczym Wspólnoty. Prace nad agendą EEC 2012 potrwają jeszcze około trzech miesięcy i zmierzają do tego, aby jak najlepiej zaproponować problematykę, która odpowie na potrzeby uczestników, jednocześnie uwzględniając niezwykle dynamiczny ostatnio kontekst wydarzeń gospodarczych w Polsce, w Europie i na świecie.
W tegorocznej edycji EEC, w 100 sesjach tematycznych, debatach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział blisko sześć tysięcy gości z Polski i z zagranicy, w tym czterech premierów krajów Europy Środkowej: Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów RP, Jadranka Kosor, Premier Republiki Chorwackiej, Petr Nečas, Premier Republiki Czeskiej, Viktor Orbán, Premier Węgier, a także zarówno byli, jak i urzędujący komisarze UE oraz przedstawiciele największych korporacji europejskich.
O znaczeniu i prestiżu zaplanowanego na 14-16 maja 2012 roku IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego stanowić będzie, podobnie jak w poprzednich edycjach, nie tylko tematyka obejmująca kluczowe problemy gospodarki, ale reprezentatywne grono uczestników. To ich kompetencje i chęć otwartej debaty o wspólnych problemach tworzą najcenniejszą wartość Kongresu.
– Zapraszamy na czwartą edycję największej gospodarczej debaty w Europie Środkowej. Warto już teraz rezerwować sobie termin 14-16 maja 2012 – dodaje Wojciech Kuśpik.
Informacje o Europejskim Kongresie Gospodarczym można znaleźć pod adresem www.eec2011.eu.
***
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl.
Zapraszamy również:
Facebook: http://www.facebook.com/EECKatowice
Twitter: https://twitter.com/EECKatowice
Blip: http://eeckatowice.blip.pl/
Wirtualne biuro prasowe: http://media.eec2011.eu/