Wiadomości branżowe

Alerty o zaginionych dzieciach

Od lipca bieżącego roku użytkownikom serwisu społecznościowego Epuls wyświetlane są informacje o zaginionych na terenie Polski dzieciach, tak zwane alerty. Jest to efekt współpracy między serwisem a Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA, organizacją, która zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób.Wiadomość o zaginionym dziecku, tzw. alert, wyświetla się każdemu użytkownikowi serwisu Epuls zaraz po zalogowaniu. Jest to małe okno ze zdjęciem zaginionego dziecka i jego podstawowymi danymi: imieniem i nazwiskiem, wiekiem i datą zaginięcia. Po naciśnięciu na alert użytkownik zostaje przeniesiony na strony serwisu zaginieni.pl, który prowadzony jest przez Centrum Poszukiwań ITAKA i gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje o konkretnej osobie. Pod specjalnym numerem telefonu dyżurują całą dobę pracownicy ITAKI.Epuls to jedna z najpopularniejszych polskich stron społecznościowych, która skierowana jest głównie do młodych osób. Użytkownicy Epulsa są bardzo aktywni i zazwyczaj korzystają z serwisu codziennie. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że alert dotrze do dużej ilości internautów, a tym samym, że uda się w ten sposób

Od lipca bieżącego roku użytkownikom serwisu społecznościowego Epuls wyświetlane są informacje o zaginionych na terenie Polski dzieciach, tak zwane alerty. Jest to efekt współpracy między serwisem a Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA, organizacją, która zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób.

Wiadomość o zaginionym dziecku, tzw. alert, wyświetla się każdemu użytkownikowi serwisu Epuls zaraz po zalogowaniu. Jest to małe okno ze zdjęciem zaginionego dziecka i jego podstawowymi danymi: imieniem i nazwiskiem, wiekiem i datą zaginięcia. Po naciśnięciu na alert użytkownik zostaje przeniesiony na strony serwisu zaginieni.pl, który prowadzony jest przez Centrum Poszukiwań ITAKA i gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje o konkretnej osobie. Pod specjalnym numerem telefonu dyżurują całą dobę pracownicy ITAKI.

Epuls to jedna z najpopularniejszych polskich stron społecznościowych, która skierowana jest głównie do młodych osób. Użytkownicy Epulsa są bardzo aktywni i zazwyczaj korzystają z serwisu codziennie. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że alert dotrze do dużej ilości internautów, a tym samym, że uda się w ten sposób pomóc w czyimś odnalezieniu. Natomiast ITAKA jako jedyna w Polsce organizacja całościowo zajmuje się problemem zaginięć. Jej długofalowym zadaniem jest zmniejszenie liczby zaginięć małych dzieci, skrócenie czasu poszukiwań oraz pomoc rodzinom osób zaginionych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- Połowa naszych zaginionych, to ludzie młodzi i bardzo młodzi – mówi Ewa Jakoniuk z ITAKI. – Kiedy ich poszukujemy, używamy równych technik i narzędzi. Należy do nich także Internet. Dzięki publikacji zdjęć w sieci skutecznie odszukujemy zaginionych, szczególnie właśnie tych młodszych. Bo dla nich i dla ich rówieśników Internet jest naturalnym środowiskiem. Dzięki temu zdobywamy informacje, które prowadzą często do szczęśliwego zakończenia poszukiwań. Dlatego z satysfakcją rozpoczynamy współpracę z serwisem Epuls.

Alerty o zaginionych dzieciach to nie pierwsza inicjatywa społeczna serwisu Epuls, który aktywnie współpracuje już z fundacją Kidprotect.pl, serwisem BezpiecznyInternet.org, a także z Fundacją Dzieci Niczyje w ramach jej projektu Helpline.org.pl.

A to już wiesz?  Zeroemisyjny transport w Polsce się rozwija, ale wciąż zbyt wolno. Branża e-mobility apeluje do rządu o działania przyspieszające

- Nasza współpraca została zainspirowana przez podobną inicjatywę serwisu społecznościowego MySpace i amerykańskiej organizacji zajmującej się poszukiwaniem zaginionych dzieci (National Center for Missing & Exploited Children). Nie jest to jednak kopia tamtych działań. Chcemy współpracować z Itaką także na innych polach, na przykład zapobiegać zaginięciom czy ucieczkom z domów. To można realizować poprzez edukację, organizację aktywnych kanałów wsparcia i pomocy ekspertów oraz psychologów. – dodaje Grzegorz Gorczyca z serwisu Epuls.

Pierwsze alerty Centrum Poszukiwań ITAKA pojawiły się w serwisie Epuls w połowie lipca bieżącego roku. Stopniowo współpraca ma być rozszerzana, głównie na działania związane z zapobieganiem zjawiska ucieczek z domów dzieci i młodzieży.

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy