Wiadomości branżowe

Dzień informacji geograficznej ? już w środę na Politechnice Gdańskiej

Latająca kamera, a naukowo mówiąc bezzałogowy system latający zaprezentuje firma Robokopter. Przy sprzyjającej pogodzie przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej wykonane zostaną zdjęcia z perspektywy lotu ptaka.Zaprezentowana zostanie podwodna, fotogrametryczna kamera telewizyjna CYKLOP, która służy do diagnostyki obiektów podwodnych.O możliwościach skaningu laserowego będzie mówił Szymon Bloch, student geodezji i kartografii na PG. Na dowód wykonany zostanie skan 3D wszystkich gości konferencji GIS Day 2012, który potem będzie można sobie ściągnąć ze strony internetowej.Prezentację na temat możliwości tworzenia modeli miast, osiedli i infrastruktury towarzyszącej przygotował na konferencję Radosław Wiśniewski z firmy Procad.Organizatorzy GIS Day 2012 zapraszają na Politechnikę Gdańską w środę, 14 listopada w godz. 9-14. Przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Impreza odbędzie się w auli.Podczas przerw zapraszamy do zapoznania się z instrumentami geodezyjnymi, odbiornikami GNSS oraz narzędziami GIS dostępnymi na stoiskach firm TPI oraz Apogeo.Dla młodzieży przygotowano konkursy poszerzające wiedzę z geografii, kartografii i systemu

Latająca kamera, a naukowo mówiąc bezzałogowy system latający zaprezentuje firma Robokopter. Przy sprzyjającej pogodzie przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej wykonane zostaną zdjęcia z perspektywy lotu ptaka.

Zaprezentowana zostanie podwodna, fotogrametryczna kamera telewizyjna CYKLOP, która służy do diagnostyki obiektów podwodnych.

O możliwościach skaningu laserowego będzie mówił Szymon Bloch, student geodezji i kartografii na PG. Na dowód wykonany zostanie skan 3D wszystkich gości konferencji GIS Day 2012, który potem będzie można sobie ściągnąć ze strony internetowej.

Prezentację na temat możliwości tworzenia modeli miast, osiedli i infrastruktury towarzyszącej przygotował na konferencję Radosław Wiśniewski z firmy Procad.

Organizatorzy GIS Day 2012 zapraszają na Politechnikę Gdańską w środę, 14 listopada w godz. 9-14. Przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Impreza odbędzie się w auli.

Podczas przerw zapraszamy do zapoznania się z instrumentami geodezyjnymi, odbiornikami GNSS oraz narzędziami GIS dostępnymi na stoiskach firm TPI oraz Apogeo.

Dla młodzieży przygotowano konkursy poszerzające wiedzę z geografii, kartografii i systemu informacji geograficznej. Będzie również konkurs dla geodetów, w którym można wygrać niwelator optyczny oraz rozstrzygnięcie konkursu geocachingowego, podczas którego uczestnicy już od tygodnia szukają skrytek na terenie Trójmiasta.

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty ?Teledetekcja źródłem informacji o otaczającym nas świecie?, które poprowadzi Klaudia Bielińska z ESRI Polska.

GIS Day adresowany jest nie tylko do naukowców i studentów, ale również do przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli biznesu oraz uczniów szkół średnich i gimnazjalnych. 

Warto dodać, że imprezę organizują już po raz drugi studenci. W tym roku do działaczy koła naukowego Hevelius dołączyli kolejni z Geo Vision. Zapraszają firmy i instytucje do poprowadzenia wykładów oraz prezentacji sprzętu. Na zakończenie seminarium zapraszają na urodzinowy tort :) 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.gisday.knhevelius.pl

 

Krótko co to jest GIS Day?

A to już wiesz?  Sztuczna inteligencja pomoże osobom po udarach. Tworzona przez Polaków aplikacja mobilna dostępna będzie za darmo w ciągu dwóch lat

GIS Day to międzynarodowa i coroczna impreza użytkowników i pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku.  Odbywa się zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej. 

Głównym celem GIS Day jest uświadomienie istoty systemów informacji geograficznej, wykorzystywanych w działaniach administracyjno-społecznych i gospodarczych. W tym dniu na całym kuli ziemskiej specjaliści, studenci oraz profesorowie zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do poznawania świata GIS. Pokazują, jak można samemu stworzyć swój system i czerpać korzyści z tej dziedziny nauk. 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy