Ericsson, wiodący światowy dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych ogłosił dzisiaj partnerstwo z Instytutem Ziemi Uniwersytetu Columbia, w celu zapewnienia łączności w projekcie Millenium Villages. Partnerstwo to zostało zawarte, aby dostarczyć telefonię komórkową oraz Internet do około 400.000 ludzi w 10 krajach Afryki.
Projekt Millennium Villages jest inicjatywą stawiającą sobie za cel wyrwanie wiejskich, afrykańskich społeczności z potężnej biedy, w której żyją miliony ludzi w Afryce.
Obecnie projekt funkcjonuje w 79 wioskach, w których mieszka średnio po 5.000 ludzi, dotykając kwestie związane z rolnictwem, ochroną zdrowia, edukacją, rozwojem infrastruktury, równością płci, rozwojem przedsiębiorczości itd. Projekt Millennium Villages jest realizowany w ramach partnerstwa pomiędzy Insytutem Ziemi, Millenium Promise oraz United Nations Development Programme (UNDP).
Carl-Henric Svanberg, CEO Ericsson powiedział: „Nasze zaangażowanie w projekt Millennium Villages jest zgodne z wizją firmy Ericsson, która zakłada utrzymanie pozycji lidera w świecie telekomunikacji. Projekt ten umożliwi wdrożenie naszych technologii dla uzyskania socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych korzyści oraz rozwój nowych produktów na tworzących się rynkach”.
„The Earth Institute, prowadzony przez Jeffrey’a Sachs’a posiada ogromny wpływ na te społeczności, poprzez wdrażanie - inspirujących zmiany - inicjatyw. Udostępnienie rozwijającym się wioskom telefonii komórkowej poprawi podstawową infrastrukturę (ochrona zdrowia, edukacja czy bezpieczeństwo). Istotne jest także ułatwianie i wspieranie wzrostu ekonomicznego oraz rozwoju gospodarczego”.
Połączenie informacji oraz technologii telekomunikacyjnej gra istotną rolę w walce z ubóstwem. Na całym świecie, mobilne technologie udowadniają, że są ważnymi narzędziami w dystrybucji informacji dotyczących przedsięwzięć prywatnych realizowanych wśród ubogich, wiejskich społeczności. Jednocześnie, poprawiają one i zwiększają efektywność istniejących systemów edukacji, ochrony zdrowia oraz w sferze biznesu.
Jeffrey Sachs, który jest również Specjalnym Doradcą w Sekretariacie Generalnym Organizacji Narodów Zjednoczonych powiedział: „Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z liderem w branży takim, jak Ericsson, z którym osiągamy sukcesy w wypełnianiu Millennium Development Golas. Ich celem jest redukowanie ogromu ubóstwa oraz głodu o połowę poprzez rozwój edukacji, ochrony zdrowia, równości płci, a także kreowanie polityki zrównoważonego rozwoju do roku 2015.
„Z ponad 3 miliardami użytkowników technologie mobilnych na całym świecie, telefony komórkowe grają kluczową rolę jako jedno z najważniejszych narzędzi do walki z ubóstwem, szczególnie dla oddalonych od ośrodków cywilizacji społeczności. Mobilne technologie nie tylko ułatwiają komunikację pomiędzy krajami, ale również są motorem napędowym dla rozwoju i dają siłę dla wzrostu ekonomicznego.
Ericsson, jako dominujący dostawca telekomunikacyjny w Afryce, będzie łącznikiem pomiędzy lokalnymi operatorami: MTN, Zain (wcześniej znanym pod nazwą MTC) oraz Cetel, w celu rozwoju strategii telekomunikacyjnej i dostarczenia łączności komórkowej dla terenów wiejskich.
Ericsson będzie również blisko współpracował z operatorami w celu poznania i rozwoju spersonalizowanych usług oraz aplikacji, spełniających potrzeby mieszkańców wiosek. Ericsson wdroży swoje produkty oraz rozwiązania skupiając się na pobudzaniu przedsiębiorczości, walce z AIDS oraz malarii, dostarczaniu Internetu do szkół, wspieraniu rozwoju gospodarstw rolnych, a także zapewnieniu połączeń alarmowych.
Ponadto, wykorzystując doświadczenia uzyskane na rozwijającym się rynku indyjskim, Ericsson dostarczy łączność odległym, ubogim w surowce terenom poprzez użycie energii odnawialnej.
W pierwszej fazie Ericsson i Sony Ericsson dostarczą telefony komórkowe. Będą one także współpracować przy rozwoju ładowarek opartych na energii słonecznej, które zostaną dostarczone do każdej wioski. Ten nowy produkt umożliwia naładowanie, co najmniej 30 baterii do telefonów komórkowych dziennie oraz ośmiu telefonów jednocześnie w każdej wiosce.
Fotografie Jeffrey'a Sachsa i z projektu Millenium Villages:
http://www.ericsson.com/ericsson/press/photos/index.shtml
Fotografie Carl-Henrica Svanberga:
http://www.ericsson.com/ericsson/press/photos/management.shtml