Komunikat prasowy Kraków, 26 lutego 2021 r.
MedApp jednym z siedmiu beneficjentów unijnego programu Maria Skłodowska-Curie – Horyzont 2020
MedApp, firma technologiczna rozwijająca unikatowe rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji, otrzymała grant w ramach unijnego programu na rzecz badań i innowacji oraz wspierania rozwoju kariery zawodowej i szkoleń pracowników naukowych pt. Maria Skłodowska-Curie – Horyzont 2020. MedApp S.A. jest jednym z siedmiu beneficjentów projektu DECODE w ramach unijnego programu Maria Skłodowska Curie – Horyzont 2020.
W ramach grantu MedApp zatrudni dwóch doktorantów, którzy dzięki współpracy z firmą otrzymają możliwość poznania nowoczesnego środowiska pracy i wykorzystania innowacyjnych technologii firmy przy realizacji badań w pracach doktorskich. – Założeniem naszego zgłoszenia było wzmocnienie współpracy, zwłaszcza w międzynarodowym środowisku na linii biznes-nauka. MedApp to firma technologiczna, która powstała dzięki bliskiej współpracy ze środowiskiem naukowym, dlatego tak ważna jest dla nas kontynuacja tej drogi i rozpowszechnianie tego modelu współpracy. Cieszymy się, że dzięki grantowi będziemy mogli stworzyć dodatkowe, tak ważne w dalszym rozwoju spółki, stanowiska pracy. Projekt umożliwia nam współpracę z Uniwersytetem w Janinie (Grecja), Politechniką Mediolańską (Włochy), BioIRC- Bioengineering Research and Development Center (Serbia), Uniwersytetem w Patras (Grecja), Uniwersytetem w Montpellier (Francja), Uniwersytetem Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (Grecja), Akademią Górniczo Hutniczą (Polska) oraz Boston Scientific Limited (Irlanda), jednego ze światowych liderów rynku innowacji w medycynie – dodał Krzysztof Mędrala.
Sam projekt potrwa 4 lata, a łączna wartość grantu dla MedApp S.A. wyniesie 369 957,2 Euro. Rekrutacja prowadzona będzie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.decodeitn.eu/. Spółka w ramach projektu będzie prowadziła badania w zakresie pomiarów struktur anatomicznych w obrazach medycznych w przestrzeni holograficznej oraz automatycznej segmentacji tętnic w danych z tomografii komputerowej z wykorzystaniem aplikacji CarnaLife Holo.
CarnaLife Holo, produkt MedAppu, który będzie wykorzystywany w ramach realizacji grantu,
jest innowacyjną technologią trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, wspierającą planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego. Użytkownik może wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem, między innymi obracając go, skalując, przemieszczając czy też wchodząc we wnętrze struktur anatomicznych – przy pomocy gestów i komend głosowych, bez utraty sterylności i konieczności współpracy z dodatkowym technikiem. Gogle stanowią pomocniczy, interaktywny ekran dostępny podczas planowania zabiegu oraz w dowolnym miejscu sali zabiegowej, w każdym momencie jego trwania. Aplikacja CarnaLife Holo jest między innymi wykorzystywana w obszarze radiologii interwencyjnej, kardiologii, onkologii oraz ortopedii.
***
O MedApp:
MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. Firma oferuje unikalne rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Kluczowe produkty oferowane przez spółkę to: CarnaLife Holo, SurgeonEye, CarnaLife system i Cyfrowa Przychodnia. MedApp na stałe współpracuje z międzynarodowymi liderami technologii i medycyny takimi jak Microsoft, GE Healthcare czy Johnson & Johnson, zapewniając swoim klientom bezpieczne gromadzenie, analizowanie i wizualizację danych medycznych. Więcej informacji o firmie i rozwijanych przez nią innowacjach, dostępnych jest na stronie: www.medapp.pl oraz LinkedIn.