Wiadomości branżowe

Pieniądze dla doktorantów. III edycja InnoDoktoranta

Do piątku 29 października doktoranci mogą składać wnioski o stypendium w ramach programu InnoDoktorant. Konsultacje dla tych, którzy zamierzają starać się o finansowanie odbędzie się we wtorek, 12 października o godz. 10.00 w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. InnoDoktorant  to program wsparcia dla doktorantów kształcących się w kierunkach przyczyniających się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego. W konkursie mają więc prawo uczestniczyć przedstawiciele kierunków przyrodniczych, ścisłych, w tym także ekonomiczno-prawnych, związanych z ochroną własności przemysłowej, transferem innowacji oraz komercjalizacji nowych technologii i produktów.Stypendia dedykowane są młodym badaczom, którzy mają otwarty przewód doktorski i nie obronią się przed zakończeniem terminu umowy na udział w projekcie.Do zdobycia aż 60 stypendiów. Jest o co walczyć, bowiem maksymalna kwota pojedynczego stypendium to 30 tysięcy złotych, która wypłacana jest przez 8 miesięcy.Wnioski w wersji papierowej i elektronicznej (na płycie CD) wraz z

Do piątku 29 października doktoranci mogą składać wnioski o stypendium w ramach programu InnoDoktorant. Konsultacje dla tych, którzy zamierzają starać się o finansowanie odbędzie się we wtorek, 12 października o godz. 10.00 w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

InnoDoktorant  to program wsparcia dla doktorantów kształcących się w kierunkach przyczyniających się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.
W konkursie mają więc prawo uczestniczyć przedstawiciele kierunków przyrodniczych, ścisłych, w tym także ekonomiczno-prawnych, związanych z ochroną własności przemysłowej, transferem innowacji oraz komercjalizacji nowych technologii i produktów.

Stypendia dedykowane są młodym badaczom, którzy mają otwarty przewód doktorski i nie obronią się przed zakończeniem terminu umowy na udział w projekcie.

Do zdobycia aż 60 stypendiów. Jest o co walczyć, bowiem maksymalna kwota pojedynczego stypendium to 30 tysięcy złotych, która wypłacana jest przez 8 miesięcy.

Wnioski w wersji papierowej i elektronicznej (na płycie CD) wraz z załącznikami w kopercie z dopiskiem „InnoDoktorant”, należy dostarczyć do Kancelarii Ogólnej UMWP, która mieści się w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27, 80–810 w nieprzekraczalnym terminie do 29 października.
Uwaga! Nie decyduje data stempla pocztowego, a rzeczywista data wpływu wniosku do kancelarii.

Projekt InnoDoktorant realizowany jest w ramach priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działania 8.2, poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji ze środków EFS, budżetu państwa i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Warto podkreślić, że doktoranci z PG już dwukrotnie brali udział w konkursie. W pierwszej edycji stypendia odebrało 25 osób z naszej uczelni na 50 wybranych do realizacji z całego województwa. Natomiast w roku ubiegłym wśród najlepszych znalazło się 34 doktorantów przygotowujących rozprawy na Politechnice Gdańskiej, co stanowi prawie 60 procent wszystkich wyróżnionych. Największą aktywnością wykazali się doktoranci z Wydziału Chemicznego, którzy zdobyli aż 19 stypendiów.

A to już wiesz?  Elektroniczny obieg dokumentów zabezpieczony blockchainem staje się standardem. Technologia wyprzedza jednak normy prawne

Więcej informacji znajdziesz na www.innodoktorant.pl. Na pytania odpowiedzą pracownicy Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: tel. 58/326 83 00 lub 58/326 83 09.


Konsultacje na Politechnice Gdańskiej
12 października 2010, godz. 10.00, aula w Gmachu Głównym
O szczegóły pytaj w Sekcji Karier Studenckich PG, Bratniak, ul. Siedlicka 4, pokój 204
tel. 58/347 28 84, 58/347 16 90, [email protected].

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy