Wiadomości branżowe

„Planeta Energii” w Płocku – film 3D i inne atrakcje dla dzieci w energetycznym miasteczku

Czym jest prąd i w jaki sposób powstaje? Do czego służy energia elektryczna i jak bezpiecznie z niej korzystać chroniąc przy tym środowisko? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wizyty w interaktywnym miasteczku edukacyjno-rozrywkowym "Planeta Energii", które już 21 i 22 października odwiedzi Płock. Wśród atrakcji m.in. film 3D dla dzieci.Na "Planetę Energii” wprowadzi dzieci trójwymiarowy film o Energoludkach. Poznając historię kosmitów najmłodsi dowiedzą się jakie konsekwencje niesie za sobą nieracjonalne używanie energii. Film 3D to atrakcja pierwszej strefy miasteczka. W strefie drugiej goście "Planety Energii" pod okiem wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wezmą udział w licznych eksperymentach naukowych, dzięki którym przeniosą się w niesamowity świat energii elektrycznej. Dzieci wykonają doświadczenia związane z powstawaniem prądu, sposobami jego wytwarzania oraz wiele innych. Każdy odwiedzający miasteczko dowie się także jakie materiały przewodzą prąd, jakie zjawiska towarzyszą jego przepływowi oraz czy energię elektryczną można zmagazynować.Miasteczko "Planeta Energii" będzie funkcjonowało na Starym Rynku

Czym jest prąd i w jaki sposób powstaje? Do czego służy energia elektryczna i jak bezpiecznie z niej korzystać chroniąc przy tym środowisko? Odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wizyty w interaktywnym miasteczku edukacyjno-rozrywkowym "Planeta Energii", które już 21 i 22 października odwiedzi Płock. Wśród atrakcji m.in. film 3D dla dzieci.

Na "Planetę Energii” wprowadzi dzieci trójwymiarowy film o Energoludkach. Poznając historię kosmitów najmłodsi dowiedzą się jakie konsekwencje niesie za sobą nieracjonalne używanie energii. Film 3D to atrakcja pierwszej strefy miasteczka. W strefie drugiej goście "Planety Energii" pod okiem wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wezmą udział w licznych eksperymentach naukowych, dzięki którym przeniosą się w niesamowity świat energii elektrycznej. Dzieci wykonają doświadczenia związane z powstawaniem prądu, sposobami jego wytwarzania oraz wiele innych. Każdy odwiedzający miasteczko dowie się także jakie materiały przewodzą prąd, jakie zjawiska towarzyszą jego przepływowi oraz czy energię elektryczną można zmagazynować.

Miasteczko "Planeta Energii" będzie funkcjonowało na Starym Rynku 21 i 22 października. Każdego dnia od godziny 9:00 będą je mogli odwiedzać uczniowie ze szkół z Płocka i okolic oraz dziennikarze ze swoimi dziećmi. W godzinach od 15:00 do 18:00 "Planeta" otwarta będzie dla wszystkich chętnych.

Miasteczko "Planeta Energii" odwiedzi Płock w związku z organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursem edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej.  Konkurs skierowany jest od uczniów i nauczycieli klas I-III. Wszystkie szczegóły konkursu, w tym regulamin i zasady udziału znajdują się na stronie internetowej www.planetaenergii.pl.

Po zakończeniu wizyty w Płocku, miasteczko przeniesie się do Koszalina, gdzie będzie można je odwiedzać 25 i 26 października. "Planeta Energii"  ponownie ruszy w trasę po Polsce wiosną 2011 roku. Odwiedzi wtedy 10 miejscowości, z których pochodzić będą klasy nagrodzone w konkursie.

A to już wiesz?  Powstanie superkombinezon przyszłości. Ochroni przed wszelkimi wirusami i zagrożeniami chemicznymi żołnierzy czy medyków [DEPESZA]

Patronem konkursu są portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl oraz Ekologia.pl.

 

***

 

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Posiada 45 elektrowni wodnych, do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Pozwala to Grupie realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, która obecnie stanowi blisko 13 procent energii elektrycznej dostarczanej klientom spółki.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

 

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy