Koncern Energetyczny ENERGA SA zaprasza na koncert ?Gdańsk dla Orkiestry? -14 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, który odbędzie się 8 stycznia br. na Targu Węglowym. W dodatkowym uświetnieniu kulminacyjnego punkt koncertu - happeningu "Światełko do nieba? - pomoże 2000 latarek, które podaruje Gdańszczanom ENERGA, sponsor główny koncertu.
Przyjęcie roli mecenasa nad tym wydarzeniem wynika z naszego przekonania, że ENERGA jako silna, rozwijająca się korporacja, lider rynku energetycznego, ma do odegrania oprócz swojej biznesowej roli, także powinność wspierania życia społeczności i inicjatyw cennych dla mieszkańców Gdańska, Trójmiasta i Regionu Pomorskiego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat efektywnie wspiera służbę zdrowia, także na Pomorzu, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wspomóc organizację kolejnego finału WOŚP. - powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA
2000 latarek, które będzie można od 19.00 otrzymać pod sceną na Targu Węglowym od hostess w koszulkach z logo ENERGI, to nie jedyny podarunek, który przygotował gdański koncern. Podczas aukcji towarzyszącej koncertowi zlicytowany zostanie na rzecz WOŚP prezent: rodzinny weekend w hotelu Cztery Pory Roku w Straszynie, ufundowany przez Koncern Energetyczny ENERGA SA. Zwycięzca licytacji będzie mógł wraz z najbliższą rodziną spędzić dowolny weekend w hotelu na koszt ENERGI oraz korzystać z takich atrakcji jak np. studio fitness, sauna, czy sala bilardowa.
Sponsorowany przez Koncern Energetyczny ENERGA SA koncert ?Gdańsk dla Orkiestry?, to jedno z największych wydarzeń artystycznych i medialnych na Pomorzu oraz kolejny, po koncercie legendarnego muzyka Jean Michel Jarre?a uświetniającym obchody jubileuszu 25-lecia "Solidarności", przykład wspierania przez ENERGĘ ważnych wydarzeń w regionie.
Cel XIV Finału WOŚP to zakup sprzętu dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz we wszystkich innych wypadkach, w których najczęściej tylko nowoczesna pomoc medyczna jest w stanie zachować zdrowie dziecka, a niejednokrotnie nawet uratować mu życie. Fundacja WOŚP w ciągu dotychczasowej działalności zakupiła sprzęt medyczny za kwotę ponad 64 mln dolarów, który można dziś odnaleźć w każdym szpitalu dziecięcym w Polsce.
Gdański finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 14.45 paradą Orkiestry Perkusyjnej Dżembersi i Orkiestry Dętej Pstrong. Następnie na Targu Węglowym odbędą się koncerty dziecięcych zespołów muzycznych, teatralnych i tanecznych, zaś późnym popołudniem wystąpią zespoły prezentujące różnorodne gatunki muzyczne: szanty, jazz, blues, pop, rock, punk rock. Kulminacyjnym punktem koncertu na Targu Węglowym będzie tradycyjnie happening "Światełko do nieba?. W oryginalnym zaprezentowaniu się wśród innych miast pomoże Gdańskowi niezwykle widowiskowy spektakl teatralny, który zakończy się pokazem sztucznych ogni o 20.00. W ostatniej części koncertu na scenie wystąpią gwiazdy wieczoru, które zagrają największe przeboje muzyki rozrywkowej.
Koncert jest organizowany przez Miasto Gdańsk i Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Intermedialnej "Bursztynowe Oko". Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz.
***
Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) - największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza pod względem przychodów wg "Listy 500? Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r. Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenie byłych województw: elbląskiego, gdańskiego, kaliskiego, koszalińskiego, olsztyńskiego, płockiego, słupskiego, toruńskiego). Głównym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja, przesyłanie i obrót energią elektryczną. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,5 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc. Wszystkie oddziały Koncernu Energetycznego ENERGA SA sprzedają około 16 TWh energii rocznie, eksploatują 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia i 82 tys. km linii niskiego napięcia.