Kariera LIFESTYLE

Projekt dla młodzieży z Mazowsza – Punkt Zwrotny

Projekt dla młodzieży z Mazowsza – Punkt Zwrotny
Minął rok od uruchomienia Punktu Zwrotnego - miejsca, w którym młode osoby, będące w kryzysie uzyskują pomoc pedagogiczną, psychologiczną, socjalną i rozpoczynają pracę zawodową. Projekt PUNKT ZWROTNY swą opieką oraz wsparciem objął już ponad 30

Data publikacji: 2017-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Projekt dla młodzieży z Mazowsza – Punkt Zwrotny
Kategoria: LIFESTYLE, Kariera

Minął rok od uruchomienia Punktu Zwrotnego – miejsca, w którym młode osoby, będące w kryzysie uzyskują pomoc pedagogiczną, psychologiczną, socjalną i rozpoczynają pracę zawodową. Projekt PUNKT ZWROTNY swą opieką oraz wsparciem objął już ponad 30 osób.

Projekt dla młodzieży z Mazowsza - Punkt Zwrotny LIFESTYLE, Kariera - Minął rok od uruchomienia Punktu Zwrotnego - miejsca, w którym młode osoby, będące w kryzysie uzyskują pomoc pedagogiczną, psychologiczną, socjalną i rozpoczynają pracę zawodową. Projekt PUNKT ZWROTNY swą opieką oraz wsparciem objął już ponad 30 osób.

Projekt skierowany jest do absolwentów młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, wychowanków pieczy zastępczej, matek przebywających w domach samotnej matki oraz osób opuszczających zakłady karne i areszty śledcze.

Naszym podopiecznym brakuje często wiary we własne możliwości i w to, że mogą wyjść na prostą, coś osiągnąć. Musimy pracować nad tym, by inaczej postrzegali samych siebie, by zmienili dawne nawyki i zapomnieli o tym, jak ich wcześniej traktowano. To właśnie jest najtrudniejsze, by uświadomić tym młodym ludziom, że są tak samo wartościowi jak osoby niebędące w kryzysie, mogą równie wiele zdziałać i osiągnąć – podkreśla Weronika Zaród, pedagożka  Fundacji Po DRUGIE.

Kompleksowe wsparcie

W Punkcie Zwrotnym młodym osobom z terenów województwa mazowieckiego wsparcia na drodze do usamodzielnienia oraz lepszego życia udzielają pedagodzy, psycholog, doradca zawodowy oraz pracownik urzędu miasta Warszawy pomagający w kwestiach socjalnych. Uczestnikom w ramach projektu oferowane jest pośrednictwo pracy, praca nad motywacją, wsparcie w kontynuowaniu nauki oraz warsztaty psychoedukacyjne.  

Pomoc jest im potrzeba, ponieważ są na tym etapie swojego życia zagubieni, nie potrafią sami dopełnić formalności. Często w naszym projekcie jest to dla uczestników pierwsza styczność z instytucjami i urzędami. Ostatnio z jedną z uczestniczek byłam w jednym z Urzędów Dzielnic,aby pomóc w składaniu wniosku o najem lokalu socjalnego. Była to bardzo młoda dziewczyna, dla której sam kontakt z urzędem stanowił barierę, której w pojedynkę nie potrafiła pokonać. Sytuacja składania dokumentacji w urzędzie była dla niej bardzo stresująca…– dodaje Beata Bąk z urzędu miasta stołecznego Warszawa.

A to już wiesz?  Czy roboty wygryzą nas z roboty?

Celem usamodzielnienie

Celem projektu jest wzrost umiejętności społecznych oraz kompetencji i kwalifikacji zawodowych koniecznych do podjęcia pracy przez uczestników. Projekt ma za zadanie wpływać również na świadomość pracodawców. Szczególnie w przypadku uwrażliwienia ich na potrzeby mam samodzielnie wychowujących dzieci. Pomimo często trudnej przeszłości oraz złych doświadczeń jakie mają uczestnicy projektu, są to młode osoby, które starają się odnaleźć w dorosłym życiu, chcą poprawić swoją sytuację, poszukują pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu codziennych problemów i poruszania się po rynku pracy. Rekrutacja nowych uczestników jest otwarta przez cały czas trwania projektu, a zatem do końca sierpnia 2018 roku.

Nasi uczestnicy pamiętają o nas, utrzymują z nami kontakt, dzwonią do nas mówiąc jak im się wiedzie i polecają nasz projekt swoim znajomym, mówiąc „wiesz, skoro mi tak fajnie pomogłaś to pomóż i jemu”.- podsumowuje Paulina Bednarz, doradca zawodowy
z Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”

Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” (która jest liderem projektu), Fundacją po DRUGIE oraz miastem stołecznym Warszawa.

Więcej informacji na www.iped.pl/punktzwrotny.html

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Projekt dla młodzieży z Mazowsza - Punkt Zwrotny LIFESTYLE, Kariera - Minął rok od uruchomienia Punktu Zwrotnego - miejsca, w którym młode osoby, będące w kryzysie uzyskują pomoc pedagogiczną, psychologiczną, socjalną i rozpoczynają pracę zawodową. Projekt PUNKT ZWROTNY swą opieką oraz wsparciem objął już ponad 30 osób.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Kariera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy