Fundacja Rak and Roll została partnerem XIX edycji trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE. Po raz pierwszy w historii tej imprezy do grona partnerów dołącza fundacja. Podczas festiwalu w piątek 2.12 b.r. wyświetlony zostanie film dokumentalny o założycielce fundacji Magdzie Prokopowicz „Magda, miłość, rak”, a między filmami będzie można zobaczyć spot zachęcający do dokonywania wpłat na rzecz fundacji.
Fundacja Rak and Roll zmienia sposób myślenia o raku i po raz kolejny podejmuje niestandardowe rozwiązania mające na celu zaangażowanie do działania na rzecz chorych na raka i polepszeniu jakości ich życia. Tym razem fundacja pojawia się na jednym z najpopularniejszych festiwali filmowych, gdzie zaskakuje uczestników, przełamując tabu wokół nowotworów i zarażając pozytywną energią
W trakcie festiwalu fundacja Rak and Roll pojawia się w kilku kontekstach. Między pokazami filmów wyświetlany jest spot zachęcający do dokonywania wpłat na rzecz realizowanego przez fundację projektu odnowienia poczekalni onkologicznych. Dzięki uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Bydgoszczy uczestnicy festiwalu do rankandrollowych puszek mogą wpłacać pieniądze na rzecz fundacji. Oprócz tego wyświetlony zostanie film dokumentalny poświęcony założycielce fundacji – Magdzie Prokopowicz – pt. „Magda, miłość, rak”, który został zrealizowany w 2009 roku przez Alinę Mrowińską i wyemitowany w cyklu TVP1 „Czas na dokument”.
***
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. PLUS CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.
Fundacja pragnie zarażać pozytywną kulą energii i zachęcać osoby chore do konstruktywnej walki z chorobą, a w swoich działaniach przeciwstawia się temu, co schematyczne, stereotypowe, smutne. To swoista rak’n’rollowa subkultura, która walkę z rakiem chce wygrywać głośno, kolorowo i radośnie. Taki też jest rak’n’rollowiec – żyje pełnią życia, każdy dzień przeżywa maksymalnie, nie boi się wyzwań i śmiało stawia czoła nawet najtrudniejszym sytuacjom. A kiedy trzeba walczyć, staje do walki z odsłoniętą przyłbicą, nawet jeśli jest to walka o życie.