Wiadomości branżowe

Złap pedofila w sieci

Złap pedofila w sieci
Reader’s Digest apeluje o dyżurujące 24 godziny na dobę centra pomocyCała Europa powinna jak najszybciej wprowadzić system, który przez 24 godziny na dobę zapewnia dzieciom ochronę przed pedofilami w internecie. W razie niebezpieczeństwa jedno kliknięcie w ikonkę widoczną na wszystkich stronach odwiedzanych przez młodzież pozwala połączyć się z centrum, które pomoże i podejmie odpowiednie działania.O takie rozwiązanie, świetnie sprawdzające się w Wielkiej Brytanii, walczy miesięcznik Reader’s Digest, zbierając sojuszników we wszystkich krajach Europy, gdzie ma ponad 10 milionów czytelników. Argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem są oczywiste i nie do odparcia – mówi cytowany w numerze lipcowym Reader’s Digest John Carr z European NGO Alliance for Child Safety Online.Zwolenniczką tej idei jest również Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za agendę cyfrową. Zaapelowała do firm internetowych, by wspólnie opracowały, jak taki system można wprowadzić, i do końca października przedstawiły konkretne rozwiązania.Internauci od

Reader’s Digest apeluje o dyżurujące 24 godziny na dobę centra pomocy

Cała Europa powinna jak najszybciej wprowadzić system, który przez 24 godziny na dobę zapewnia dzieciom ochronę przed pedofilami w internecie. W razie niebezpieczeństwa jedno kliknięcie w ikonkę widoczną na wszystkich stronach odwiedzanych przez młodzież pozwala połączyć się z centrum, które pomoże i podejmie odpowiednie działania.

O takie rozwiązanie, świetnie sprawdzające się w Wielkiej Brytanii, walczy miesięcznik Reader’s Digest, zbierając sojuszników we wszystkich krajach Europy, gdzie ma ponad 10 milionów czytelników. Argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem są oczywiste i nie do odparcia – mówi cytowany w numerze lipcowym Reader’s Digest John Carr z European NGO Alliance for Child Safety Online.

Zwolenniczką tej idei jest również Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za agendę cyfrową. Zaapelowała do firm internetowych, by wspólnie opracowały, jak taki system można wprowadzić, i do końca października przedstawiły konkretne rozwiązania.

Internauci od dawna wykazują wrażliwość na krzywdę dzieci, często jednak nie do końca ufają organom ścigania. Dlatego niezwykle ważne jest, by ułatwiać zgłaszanie incydentów z zachowaniem anonimowości zgłaszającego – mówi Jakub Śpiewak założyciel fundacji Kidprotect.pl. – Przycisk w przeglądarce, kierujący zgłoszenie do tzw. hotline, to bardzo dobre rozwiązanie. Fundacja Kidprotect.pl popiera akcję Reader's Digest i przygotowuje się na obsługę zgłoszeń z takiego przycisku.

W lipcowym numerze Reader’s Digest eksperci podkreślają, że aby udało się szybko wprowadzić w Europie system podobny do działającego w Wielkiej Brytanii, potrzeba silniejszych nacisków ze strony polityków i opinii publicznej.

Reader’s Digest zbiera głosy poparcia. Wystarczy wypełnić krótką, złożoną z 5 prostych pytań, ankietę na stronie kampanii www.protectchildrenonthenet.com  lub www.digest.pl, żeby przyczynić się do zapewnienia naszym dzieciom większego bezpieczeństwa w sieci. Im więcej głosów, tym bardziej realne stanie się udostępnienie młodym użytkownikom internetu w Polsce i całej Europie systemu ochrony, dzięki któremu w Wielkiej Brytanii w ciągu 5 lat uratowano ponad 600 dzieci i aresztowano około 1 100 pedofili.

A to już wiesz?  Za co porzucisz partnera?

Miesięcznik Reader’s Digest to najpopularniejszy magazyn na świecie, który co miesiąc trafia do ponad 60 milionów czytelników, a w samej Europie do ponad 10 milionów. Ukazuje się w 50 wydaniach i 21 językach. To magazyn o różnorodnej tematyce – od zdrowia, ekologii, po egzotyczne podróże i pasjonujące historie z życia.

Wydawnictwo Reader’s Digest jest częścią The Reader’s Digest Association, Inc. (www.rd.com), światowego wydawnictwa, które jest liderem marketingu bezpośredniego i tworzy książki, nagrania muzyki, wideo i publikacje w Internecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie polskiej edycji www.digest.pl

 

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy